Treningi

 

Zapraszamy na zajęcia kalarippayattu, które odbywają się:

- wtorki i czwartki w godzinach 7:30 - 9:00 rano w Akademii Jogi przy ul. Wegierskiej 4 w Krakowie (Akademia Jogi).

 

 

Ponieważ Karolina przebywa obecnie w Indiach, kontynuując naukę kalarippayattu, jogi oraz odissi u tamtejszych nauczycieli, treningi prowadzi Maciek trenujący kalarippayattu od pięciu lat.

 

Treningi prowadzi

 Karolina Szwed - absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obroniła pracę magisterską na temat indyjskiego tańca gotipua z Orisy. Absolwentka studium aktorskiego „Lart Studio" w Krakowie. W latach 2004 - 2008 uczestnicząca w międzynarodowych sesjach pracy organizowanych przez Instytut Grotowskiego (do 2007 Ośrodek) we Wrocławiu. Odbyła cztery wyprawy do Indii, gdzie uczyła się indyjskiej sztuki walki kalarippajattu (stylu południowego tekkan), podstaw tańca gotipua i podstaw techniki tańca odissi, jogi metodą Sivanandy oraz prowadziła badania naukowe nad tańcem gotipua i kalarippajattu oraz sztuką i kulturą Indii. Treningi kontynuuje, począwszy od 2005 r., ucząc się w Thiruvananthapuram początkowo pod kierunkiem Jayachandrana Naira w Kerala School of Martial Arts (2005 - 2008), a obecnie u Thankappana Assana i Ajitha Kumara w Maruthi Marma Chikilsa Kalari Sangham and Ayurveda. Tańca odissi uczy się u dr Rekhi Tandon. Kontynuuje własną praktykę jogi metodą Sivanandy oraz uczy się jogi B. K. S. Iyengara w Krakowskim Warsztacie Jogi. Interesuje się możliwością połączenia środków wyrazu teatru i tańca indyjskiego, elementów jogi (również teatru orientu) z teatrem i tańcem europejskim.

 

Trening

Składa się z nauki sekwencji ruchowych symulujących walkę, nauki władania długim kijem, a wraz z postępami treningu również innymi brońmi. Na koniec wykonujemy ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Aby ćwiczyć potrzebny jest tylko wygodny i nie krępujący ruchów strój (ćwiczymy boso). Podczas treningów nie pijemy i nie siadamy.